גמילה מהימורים

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

גמילה מהימורים - אפשר להפסיק את ההתמכרות לתמידלא משנה כמה כסף הוצאתם על זה, אתם ממשיכים. לא משנה כמה הפסדתם, מה אומרים החברים והסביבה, ואפילו אם אתם יודעים שזה לא בסדר – אתם ממשיכים להמר. הצורך הזה להמשיך ולהמר, שוב ושוב, ללא היגיון או מחשבה על משמעות הדבר, וגם אם כן – מבלי היכולת לעצור זאת, זו התמכרות לכל דבר ועניין.

כמו כל התמכרות אחרת, גם התמכרות להימורים יכולה להרוס חיים. היא יכולה להכניס למצבים כלכליים מאוד לא פשוטים, להוביל למתחים קשים מאוד בבית ובין בני המשפחה, ואפילו עם חברים. היא מלווה בהתחמקות, לשמור על הדבר בסודיות, ואפילו לעיתים עם הסתרה, גניבה ובעיות מורכבות מאוד בין המכור וסביבתו וגם עם עצמו. אבל זה לא אומר שאי אפשר לפתור את המצב, גם אתם יכולים להיגמל בעזרת השיטה המהפכנית של איילת בן ארי.

גמילה כתהליך של שינוי קוגניטיבי-תפיסתי

יכול להיות שכבר ניסיתם להיגמל בעבר, ללא הצלחה. יכול להיות שהציבו בפניכם אולטימטום – להיגמל או ש… אבל זה לא עזר. יכול להיות שאתם נושאים את עול ההתמכרות על גביכם כמשקל כבד המוריד אתכם ארצה, מקשה על הנשימה, לא מאפשר לכם להתקדם בחייכם או להיחלץ מהצרה אליה הגעתם. בכל המצבים הללו, ההתמכרות נחווית כמשהו בלתי נשלט, משהו חזק מכם, משהו שאף פעם לא באמת ברור לכם – איך שוב פעם נפלתי במצב הזה.

בעוד זה מרגיש חיצוני לכם, משהו הנכפה עליכם, דבר אחד ודאי – זה בתוך תוככם. ההתמכרות הזו, או למעשה ההחלטה לחזור ולהמר, נובעת מכם. היא דפוס מחשבתי אשר אינכם מצליחים לשנות, אבל הוא לא מגיע משום מקום, ממקור חיצוני נעלם. הוא מגיע מבפנים, מראשכם, מהקוגניציה.

שיטת הגמילה של איילת בן ארי הוכיחה את עצמה שוב ושוב כדרך יעילה להיגמל גם לטווח הארוך! כיצד היא כל כך מצליחה? מהסיבה הפשוטה ביותר, היא מניחה שקודם כל צריך לעשות שינוי בתפיסה כלפי ההתמכרות. לשנות את הדפוס חשיבה אשר מוביל אתכם שוב ושוב אל אותו המצב הבעייתי. למעשה, להחזיר את המושכות לידיים שלכם, ולהגיע למצב בו אתם מכריעים – אני נגמל, על כל ההשלכות הנלוות לכך.

ההחלטה להיגמל והמשמעות שלה

כדי לקבל החלטה אמתית, כדי להצליח להשלים עם ההחלטה – צריך להבין למה בדיוק אני נכנס ומה זה אומר עבורי. במילים אחרות, אי אפשר לעשות שינוי קוגניטיבי כלאחר יד. זה לא בדיוק עובד כך. לכן השלב הראשון בתהליך הגמילה הוא להבין מה זה אומר להיגמל, ממה אני בדיוק נגמל, איך נראית גמילה, מה המשמעות שלה על חיי, וכדומה.

בעזרת הבנה מעמיקה של ההחלטה להיגמל והשלכותיה, אפשר להצליח ולקבל את ההחלטה לעשות זאת. אך זה רק שלב אחד בתהליך, שכן החלטה היא דבר שחייב לקבל איכות של יציבות. אם החלטה אינה יציבה, היא פשוט מאוד איננה החלטה – היא גחמה, או משאלה, או הכרעה רגעית. אבל החלטה הינה משהו אחר לחלוטין, היא תפיסה יציבה וקבועה אשר כבר הוכרע בגינה העניין, ולכן אין יותר קונפליקטים סביבה.

כאשר אתם ניצבים בפני מצב בו עולה ספק, עולה שאלה קטנטנה לגבי ההחלטה – רק עוד פעם אחת, זה רק לרגע, אני אשים רק סכום קטן וזהו, וכו' – השאלה הזו למעשה מייצרת קונפליקט. כינוי אחר לקונפליקט כזה הוא פיתוי, זה מפתה אתכם לנסות, לחרוג רק זו הפעם. בעצם, זה מפתה אתכם לערער בהחלטה שלקחתם על עצמכם.

לייצר מצב בו ההחלטה שלכם יציבה לאורך זמן זו עבודה קוגניטיבית לא פחות מלהבין את משמעות ההחלטה. זהו תהליך אשר הכרחי על מנת להצליח להיגמל באמת. הכרחי ולא פשוט, אבל בהחלט אפשרי!

גם אתם יכולים להיגמל מהתמכרות להימורים, והשיטה של איילת בן ארי הוכיחה זאת במקרים אחרים בעבר. כל שעליכם לעשות הוא להשאיר את פרטיכם בלשונית צור קשר, ונחזור אליכם בהקדם האפשרי עם פרטים נוספים על השיטה וכן לקביעת פגישת היכרות. אתם יכולים לעשות זאת, אבל זה תלוי אך ורק בכם!

מקורות מידע:

ויקירפואה, "התמכרות להימורים"

PsychGuides, “Compulsive Gambling Symptoms, Causes and Effects”

Gambling Addiction UK, “Do you have a gambling addiction?”

HealthDIrect, “Gambling addiction”

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן