גמילה מסיגריות – להיפטר מההרגל בבת אחת

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

ניקוטין נחשב לאחד החומרים הממכרים ביותר, והוא נגיש לציבור בתצורות הטבק השונות – סיגריות, סיגרים, וכדומה. נכון לשנת 2017, כ-50% מהילדים ניסו לעשן כבר בגיל 13. ההתמכרות לסיגריות נפוצה ביותר בעולם, ובעוד ברוב המדינות כבר החלו בתהליכים להרתעה מעישון סיגריות, בארץ עדיין אנו מנמנמים מאחור ורק לאחרונה החלה להופיע חקיקה מהותית בעניין.

כך או כך, נזקי הסיגריות ניכרים בקרב כל אדם המעשן. הניסיון להיגמל מסיגריות, אשר כמעט כל מכור מנסה בשלב זה או אחר, נראית כמו חלום בלתי ניתן להשגה. אך ישנה דרך להיגמל, והשיטה הייחודית של איילת בן ארי מוכיחה זאת פעם אחר פעם! וכמו כל דבר איכותי, זה מתחיל בקבלת החלטה.

התמכרות אינה מחלה, התמכרות הינה הרגל שיצא מכדי שליטה

פעמים רבות מנסים להסביר ולשכנע אותנו כי התמכרות הינה מחלה. זוהי דרך אחת להסתכל על כך, והיא משכנעת מאוד במיוחד במצבים בהם ההתמכרות מובילה גם לנזקים גופניים, כמו במקרה של סיגריות. אך אפשר לבחון זאת מכיוון אחר לחלוטין, כיוון אשר אינו מותיר את המכור מחוץ לתמונה ותלוי במחלה והבראה ממנה.

אפשר להסתכל על ההתמכרות כהרגל אשר יצא מכדי שליטה, וכעת עלינו למצוא את הדרך לחזור ולהציב גבול במקום בו הוא הלך לאיבוד. על מנת להחזיר את השליטה, עליכם למצוא את הכוח לקבל את ההחלטה להיגמל, אבל תחילה להבין מה בדיוק אומרת ההחלטה הזו.

הדרך אל הגמילה מתחילה בסל הגמילה האישי שלכם

קבלת החלטה הינה תהליך קוגניטיבי אשר דורש יכולת מנטלית ורגשית בכדי לעמוד בה. גמילה אינו עניין פשוט, אבל היא לא בלתי אפשרית! הסוד הוא להתחיל בתובנה כי עבור כל אחד ואחת ההתמכרות הינה שונה, ובכדי להצליח להיגמל ולקבל את הבחירה לעשות זאת צריך בראש ובראשונה להבין – ממה בדיוק אני נגמל, איך אני הולך לעשות זאת, ובמה כרוך הדבר.

כך סתם, לקום בבוקר ולהחליט להיגמל – אין זה עניין פשוט. זוהי בחירה אשר בחובה הרבה חוסר-בהירות. בשביל להקל על התהליך, ובכדי להבין בדיוק לאן אנחנו נכנסים וכיצד להתמודד עם זאת, חשוב לזהות את המאפיינים של ההתמכרות, מה בדיוק היא כוללת, איך היא נראית ואיך אפשר להיגמל ממנה. חשוב גם לזהות את מה שלא ניתן להיגמל ממנו, מה אי-אפשר בלעדיו, ואיך אפשר להפריד בין מושא ההתמכרות העיקרי ושאר הדברים הנלווים לו.

קבלת הבחירה ובניית יציבות

שיטת הגמילה של איילת בן ארי מתמקדת בטווח הארוך, במובן הזה שהיא מאפשרת לכם לא רק את היכולת לבחור להיגמל אלא גם להבין מבחינה קוגניטיבית כיצד לעשות זאת בפועל.

נקודת הבסיס ליציבות בגמילה היא התובנה כי למעשה מרגע שנלקחה ההחלטה – אין יותר דיון בנושא. במילים אחרות, הגמילה מסיגריות היא כאן ועכשיו, ובכל היתקלות בסיגריות אין בכלל מקום לפתוח לדיון. נלקחה החלטה, עכשיו לא מתלבטים או נותנים לקונפליקטים העולים באנו להתעצם ולהיבנות לכדי התפתות לנסות שוב, רק הפעם.

משמעות קבלת ההחלטה הינה גורפת – מעכשיו, אין יותר סיגריות. זו לא שאלה, זו לא נקודה לדיון, זו הכרעה. זה אולי קל להגיד כאן במאמר, אבל בפועל זהו תוצר של תהליך ועבודה קוגניטיבית משנת חיים. על מנת להצליח ולהגיע לנקודה זו, יש לעבוד באדיקות על פי שיטת הגמילה של איילת בן ארי, אשר הוכיחה עצמה בפועל בגמילת סיגריות כמו גם בגמילה ממגוון סוגים של התמכרויות.

לפרטים נוספים על שיטת הגמילה "שיטת בן ארי" של איילת בן ארי, ועל גמילה מסיגריות בהצלחה – פנו אלינו לפרטים נוספים וכיצד תוכלו גם אתם להחזיר את השליטה לידיים שלכם.

מקורות מידע:

Mental Health Foundation, “Smoking and Mental Health”

Australian Government, “Smoking is Addictive”

האגודה למלחמה בסרטן, "שאלות ותשובות על עישון"

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן