גמילה מהימורים בקריית ארבע

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

גמילה מהימורים בקריית ארבעגמילה מהימורים היא תהליך אינטנסיבי ולא פשוט כלל שמטרתו לשנות את דפוסי ההתמודדות של המכור ולהעניק לו כלים שונים להתמודדות עם אתגרים שונים בחיים. בתחילת הטיפול יהיה מדובר בטיפול אינטנסיבי במטרה לשנות את צורת ההסתכלות של המטופל ובשלבים מתקדמים יותר, מטרת הטיפול תהיה לתחזק את המקום אליו הגיע המטופל והבטחה שהוא לא ייכנע שנית להתמכרות. על גמילה מהימורים בקריית ארבע נרחיב במאמר הבא. 

גמילה מהימורים בקריית ארבע- כיצד?

על מנת להיגמל מהימורים צריך להבין את שורש הבעיה שגרמה להתמכרות מלכתחילה. בדרך כלל ההתמכרות היא רק קצה הקרחון לבעיה אחרת. החלק שהוביל להתמכרות הוא החלק המורכב והמשמעותי שבו יש לטפל. 

על מנת להיגמל מהימורים צריך קודם כל ללכת עם המכור אחורה בזמן ולהבין מתי הוא התחיל להמר. ברגע שיודעים מתי המכור התחיל להמר צריך להבין מה היה מצבו הנפשי באותה תקופה ועם אילו קשיים ומצוקות הוא התמודד בתקופה זו. כאשר לומדים על תקופת הזמן שגרמה לתחילת ההתמכרות, ניתן להמשיך לבחון את דרכי ההתמודדות החלופיות שהמכור היה יכול לבחור. כך מעניקים לו דרכים ונקודות חיוביות יותר להתמודד עם הקשיים שחווה. 

כלומר, גמילה מהימורים בדרך כלל תכלול למידה של התמודדות אחרת עם אתגרים שניצבים מולנו. המטופל ילמד להתמודד עם אתגרים באופן שונה משהתמודד בעבר. 

כמו כן, התמכרות להימורים כוללת תחושות אשמה ובושה חזקות מאוד. לכן, במהלך הגמילה המטופל יקבל כלים להתגבר על תחושת האשמה תחושת הבושה שהוא חש מול עצמו ומול הקרובים אליו. בגמילה יסייעו למטופל בהעלאה של דימוי עצמי ובהתמודדות עם הקשיים הקשורים לכך. 

גמילה מהימורים בקריית ארבע- טיפים בחירת מרכז גמילה

  • מקצועיות- אחד האלמנטים החשובים בבחירת מוסדות גמילה מהימורים הוא המקצועיות של המוסד. לא כל אחד מבין לעומק את בעיות ההתמכרות של המגיעים לגמילה. לכן, ההמלצה היא לברר מה ההסמכה המקצועית של מנהלי המרכז, הדמויות הטיפוליות בו, תעודות מקצוע של הפסיכיאטר, הפסיכולוגים והעובדים הסוציאליים, על מנת שתוכלו לבחור נכון. 
  • מומחיות- כמו בתחום הרפואה, בו יש מומחים לבעיות שונות כמו מומחה אף אוזן גרון או מומחה לב כך גם בעולם ההתמכרויות. יש רופאים פסיכיאטרים שהוכשר לטיפול בהתמכרויות. כך גם לגבי עובדים סוציאליים ופסיכולוגים שהוכשרו לטפל במכורים. לכן, חשוב לבחור באנשי צוות שרכשו מיומנות לטיפול במכורים ולייעוץ לבני משפחתם. 
  • אווירה- מה האווירה במוסד הגמילה? גמילה מהימורים היא גמילה אינטנסיבית שמצריכה מהנגמל שיתוף פעולה והירתמות. קיימים מוסדות גמילה שונים עם אווירות שונות. יכולים להיות מוסדות גמילה גדולים שמכילים עשרות מטופלים, מוסדות שנמצאים במבנים רפואיים או ציבוריים ישנים ולא נעימים לשהייה או מוסדות גמילה קטנים ואינטימיים. לבסוף כל אחד יבחר מה שמתאים לו יותר. 
  • תכני הטיפול- טיפ נוסף הוא לבחון את תכני הטיפול במוסד הגמילה. לא בכל מוסד גמילה מועברים תכני טיפול זהים ולכן שווה לבדוק זאת. בסופו של דבר תכני הטיפול הם בעלי משקל רב שכן הם יהיו אחראיים להצלחת הגמילה. לכן, כאשר אתם בוחנים מוסדות גמילה מהימורים בררו מה סדר היום של המקום, כמה שעות מוקדשות לטיפול קבוצתי, כמה שעות מוקדשות לטיפול אישי, מה טכניקות הטיפול במוסד ועוד. 
  • גישה לאינטרנט- חשוב לבדוק האם במוסד הגמילה יש גישה חופשית לאינטרנט במחשבים או בטלפונים ניידים. ניתן להמר גם דרך משחקים ואפליקציות באינטרנט ולכן חשוב שהגישה לאמצעים אלה תתאפשר רק בשעות מדודות שמתאימות למהלך הטיפול. 
  • מחיר- קיימים מרכזי גמילה שונים עם מחירים שונים והמחיר יכול להשפיע על מרכז הגמילה בו נבחר. ההמלצה שלנו היא לבחור במרכז גמילה מקצועי, עם מטפלים מקצועיים ולא להתחשב במחיר בצורה חד משמעית. 

קראו עוד: ייעוץ וטיפול בגמילה

התמכרויות להימוריםגמילה מהימורים בקריית ארבע- התמכרויות להימורים

קיימים סוגי הימורים שונים להם ניתן לפתח התמכרות. ריכזנו התמכרויות מרכזיות להימורים- 

  • התמכרות לפוקר- התמכרות לפוקר היא תופעה רחבה ובעייתית מאוד שנחשבת להתמכרות קשה מאוד הקשורה בהימורים. כיום לא חייב לנסוע לקזינו ולשחק פוקר, אלא ניתן להתמכר למשחקי פוקר אונליין שנמצאים באפליקציות בטלפון. עצם העובדה שאתה יכול לשבת בבית ולהרוויח כסף, עלולה לגרום להתמכרויות חזקות מאוד.
  • התמכרות לכרטיסי הגרלהמילוי כרטיסי הגרלה עלול להיות התמכרות קשה. לא תמיד נראה לעין שמדובר בהתמכרות. המכור שממלא כרטיס לוטו וטוטו, חישגד, ווינר או אחרים, ממלא רק כרטיס אחד. ואז עוד אחד. ועוד אחד. ההתמכרות לכרטיסי הגרלה גורמת למכור למלא כרטיסים ללא שליטה באופן אובססיבי וכפייתי מתוך האמונה שלבסוף הוא יזכה. הבעיה נוצרת כאשר המכור ירגיש חרדה אם לא ימלא את הכרטיסים. התחושה הזו גורמת להפסד של סכומים גבוהים מאוד, לחיכוכים עם הסביבה, השתלטות על המחשבות והפרעה לשגרת החיים. 
  • התמכרות למכונות מזל- התמכרות למכונות מזל נחשבת גם היא להתמכרות קשה. התמכרות למכונות מזל גורמת למכור להשקיע את כל מה שהוא זכה בו ואף יותר. כלומר, ההתמכרות לא נובעת מהשאיפה לנצח כמו בהתמכרויות אחרות. התמכרות למכונות מזל גורמת למכורים לשבת במשך שעות מול המכונה בטענה של "רק עוד פעם אחת" שנגררת לשעות על גבי שעות. 

גמילה מהימורים בקריית ארבע- למה זה ממכר כל כך?

התמכרות להימורים נחשבת להתמכרות קשה מאוד, הרסנית ומורכבת מאוד. להתמכרות להימורים יש השפעה הרסנית מאוד על חייו של המכור, גם אם אינה משפיעה על בריאות הגוף שלו. 

הימורים הם למעשה מוכנות של אדם לקחת סיכונים ברמות שונות. בדרך כלל המוכנות לקחת את הסיכון נובעת מהתקווה שיהיה תגמול גדול. המהמר מונע מהשאיפה להפיק רווח גדול בזמן קצר וללא מאמץ רב. כמו כן, ההימורים מביאים איתם התרגשות רבה. במוח מופרש דופמין שאחראי על תחושת ההנאה, הסיפוק והתרוממות הרוח. במהלך ההימור מופרש דופמין שהוא גם הגורם המרכזי להתמכרויות רבות. כך לבסוף מכורים רבים מאבדים את הכל ולפעמים עובר זמן רב עם שהמכור מרגיש שהגיע הזמן להיגמל. 

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מאמרים לקריאה נוספת
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!